Archív článkov

• Biblioterapia naprieč generáciami

| Monika Hozáková | Staré články

21/09/2023 o 9.00 hod.

Vo štvrtok 21. septembra sa na vás opäť tešíme na ďalšej Biblioterapii naprieč generáciami. Už podľa názvu je zrejmé, že ide o druhu psychoterapie, pri ktorej funguje liečba prostredníctvom čítania kníh.

Čítanie nám ponúka nové pohľady na životné situácie, rozvíja našu empatiu, zároveň sa pri strete s podobným osudom cítime menej osamelí. Stalo sa vám už, že vám nejaká kniha pri čítaní priniesla príjemné pocity, pokoj, motiváciu a nádej na lepšie zajtrajšky? Tak potom je toto podujatie pre vás ako stvorené.

Ostatní sa príďte presvedčiť, že je to možné. Budeme sa rozprávať, pracovať s textom a hľadať v ňom viac než len písmenká. Stretneme sa 21. septembra 10. hodine v spoločenskej miestnosti knižnice na Fraňa Mojtu 18.

• Zbierkou hračiek sme potešili najmenších

| Mgr. Norbert Végh | Staré články

Každé dieťa si zaslúži mať pekné detstvo, ku ktorému patria aj hračky. Ďakujeme všetkým čitateľom, ktorí doniesli do knižnice hračky a knižky. Plné krabice a vrecia sme s riaditeľkou knižnice Ingrid Meňky odovzdali OZ Podaj mi ruku – Nitra, ktoré ich určite rozdelí tam, kam treba.

Archív článkov