Výstava Nevidím, ale fotím

Krajská knižnica v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja vás pozýva na unikátnu výstavu

Autormi fotografií sú ľudia so zrakovým postihnutím, ktorí ich vytvorili počas workshopu Nevidím, ale fotím v spolupráci s Alanom Hyžom a Jánom Miškovičom. Rovnomenná výstava poukazuje na moment, kedy sa nevidiaci a slabozrakí stávajú vidiacimi prostredníctvom objektívu fotoaparátu. Výstava tak dokazuje, že nevidieť a fotiť, nie jej nemožné.

Na projekte spolupracovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) a podporilo ho Ministerstvo kultúry SR. V spoločenskej miestnosti knižnice bola inštalovaná v spolupráci s Krajským strediskom ÚNSS Nitra. Pozrieť si ju môžete počas januára 2024.