Skip to main content

Zvukové knihy pre nevidiacich

Knihy MP3

 • Život Mony Lisy, Pierre Mure La
  Prečo sa bohatá patricijská dievčina Mona Lisa v pätnástich rokoch vydala za oveľa staršieho veľkoobchodníka s hodvábom? Prečo sa dala ako 24 ročná portrétovať a prečo jej to manžel dovolil? Prečo Monu Lisu maľoval práve Leonardo da Vinci, ktorý na neveľkom obraze pracoval nekonečne dlho? A pre koho vlastne ten portrét maľoval?
 • Súkromné problémy - časť 6, Hana Repová
  Elaia, posledná zo Sebastianových súrodencov, si zvyká na život v Nemecku, v snahe uniknúť z dosahu despotického otca a vyhnúť sa samote. Začiatky v cudzej krajine sú však ťažké. Ani prítomnosť Sebastiana a Kassandry jej nedáva pocit domova. Všetko ešte viac komplikuje jej nevyspytateľný šéf a nevyriešená situácia s bývaním. V najnevhodnejšej chvíli ju zastihne správa z rodného Grécka, ktorá nanovo rozhodí kocky jej života...
 • Príbeh písaný vôňami, Martina Sahler
  Anouk už od detstva sníva o vymýšľaní vlastných parfumov. V roku 1950 však obchod s vôňami ovláda niekoľko mocných rodín a pre nováčikov v ňom nezostáva miesto. K remeslu ju tak privedie až náhoda, keď sa jej ujme rodina Girardovcov. Bez toho, aby si uvedomovala, tak nasleduje cestu Florence Girardovej, ktorá začínala ako chudobná zberačka levandule a neskôr založila rodinnú dynastiu parfumérov.
 • Neignoruj pocity, Zdenka Švábeková Wenzlová
  Pätnásťročná sirota Barbara sa dostáva do domácnosti sestry nebohého otca a ocitá sa v rukách agresívneho a sexuchtivého strýka. V zúfalstve zablúdi do kostola, kde od kňaza dostane do daru Bibliu aby pochopila, prečo je dôležité odpúšťať. Zmieruje sa s milenkou svojho nebohého otca, ktorá jej ponúkne nezištnú pomoc. Po promóciách sa zaľúbi do muža svojho života, stane sa matkou a začínajú otázky, na ktoré nenachádza odpoveď ani ako vyštudovaná lekárka – psychiatrička.
 • Impulz, Michaela Zamari
  Každý má svoje tajomstvá a ani Riley nie je výnimkou. To najväčšie skrýva pred svojím otcom, ktorý jej nalinkoval život podľa vlastných predstáv. Ku šťastiu, ktoré si za otcove peniaze nekúpi, jej chýba iba skutočná láska. Tak sa Riley ocitne zoči-voči mužovi, ktorý by mohol byť jej spriaznenou dušou. Má to však malý háčik. Connor je starší, naplno odovzdaný práci a je to obchodný partner jej otca. Budú jeden pre druhého iba rozptýlením, alebo impulzom?
 • Dom na pláži, Sarah Morgan
  Keď Joanne zomrie pri autonehode bývalý manžel, nevie, čo má cítiť. Len čo však zistí, že mladá žena, ktorá nehodu prežila, je tehotná, cíti potrebu konať. Joanna navrhne Ashley, aby sa ukryli pred médiami v jej dome na pláži. Ashley túto ponuku nemôže odmietnuť, hoci sa obáva, že keď Joanna zistí skutočný dôvod, prečo sedela v Cliffovom aute, ich neisté puto sa rozpadne.
 • Umenie blízkosti, Monika Kompaníková, Ján Hrustič
  Psychológ Ján Hrustič hovorí, že osamelosť je, keď sme vedľa seba, ale každý vo svojom svete. Keď partnerstvo upadne do rutiny a láska je vyčerpávaná hádkami, vzájomnými zraneniami, prichádza odcudzenie a pocit osamelosti. Všetko je ale v našich rukách - stačí zamerať pozornosť na tie správne veci, naučiť sa vhodne komunikovať a nájsť odvahu vziať na seba zodpovednosť za kvalitu vzťahu.
 • Tiene raz pominú, N. Lynn Austin
  Invázia nacistov do neutrálneho Holandska dramaticky zmení životy troch žien: Leny, jej dcéry Ans a mladej huslistky Miriam. Každá z nich musí prekľučkovať zložitou spleťou rozhodnutí a ich následkov. Životné cesty týchto troch žien sa v dôsledku nacistickej invázie nečakane pretnú. Román je povznášajúcim svedectvom o prekvapivej odolnosti ľudského ducha a sile viery a lásky, ktoré nás dokážu previesť aj tými najťažšími skúškami.
 • Shirley, Charlotte Brontë
  V čase napoleonských vojen zasiahnu Anglicko ťažké nepokoje. Nespokojní robotníci sa obrátia aj proti výrobcovi látok Robertovi Moorovi. Ten sa pre záchranu rodinného podniku neváha postaviť na odpor celému kraju. Dokonca sa vzdá aj lásky k jemnej Caroline Helstonovej a nádeje do budúcnosti spojí s bohatou dedičkou Shirley Keeldarovou. Sobášom s ňou by totiž zachránil rodinnú firmu...
 • Malénina záhrada, Rita Krisztina Molnár
  Hlavná hrdinka Maléna nie je hocakou štvrtáčkou. Je to citlivé dievčatko, ktoré si na meniny túži postaviť malý drevený záhradný domček. A najviac zo všetkého si želá, aby sa jej rodičia neustále nenaháňali za prácou a trávili s ňou viac spoločných chvíľ.
 • Kontroverzný tréner, Vladimír Goffa, Juraj Berzedi
  Bývalý futbalista a tréner Vladimír Goffa v knihe rozoberá veci z futbalového zákulisia, o ktorých ľudia často hovoria len pri pive. Hovorí o víťazstvách i pádoch hráčov, o korupcii a úplatkoch. Rozpráva o živote futbalistu v časoch socializmu, o pašovaní zo Západu, o svojich metódach, opisuje trénerské zážitky z exotických Maldív či skúsenosti so stávkarskou mafiou vo Vietname.
 • Ja som smrť, Chris Carter
  Neďaleko letiska sa nájde telo dvadsaťročnej ženy unesenej pred siedmimi dňami. Pitva ukáže, že obeť bola mučená a zavraždená mimoriadne vynaliezavým spôsobom. Prekvapenia však nekončia – vrah sa rád hrá a v tele zanechal odkaz. Detektívi sa snažia čo najrýchlejšie zneškodniť bezcitného predátora, ktorý má neuhasiteľná túžba zabíjať – veď napokon, on je SMRŤ…
 • Hra s ilúziami, Eva Hrašková
  Kniha je pokračovaním knihy Piliére ilúzie. Kým Michal potrebuje Júliine profesionálne služby, aby zachránil vzťah poznačený neverou, Júlia sa snaží nájsť v živote stratenú rovnováhu. Posmelená skutočnosťou, že sa Michal druhýkrát stane otcom, sa rozhodne vycúvať z tohto pseudovzťahu a ustáť nový život sama s dcérou. Keď nájde pod dverami zastrčený odkaz s volaním o pomoc, je to práve Michal, kto sa ju snaží ochrániť.
 • Hrad v Škótsku, Julie Caplin
  Izzy zdedila škótsky hrad a už na Vianoce ho jej mama prenajala skupinke zámožných hostí! Chátrajúci hrad potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu a tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby ho premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...
 • Hlbina, Jozef Karika
  Zima 1963. Do mesta v liptovských horách prichádza skúsený dôstojník obávanej Štátnej bezpečnosti, aby dohliadal na vyšetrovanie beštiálneho zločinu. Rýchlo však zistí, že páchateľom nie je človek, ale nesmierne vynaliezavý a zlomyseľný fenomén. Uprostred storočnej zimy pribúda obetí, ako aj zvláštnych a desivých úkazov...
 • Dáma z Milkweed Manoru, Julie Klassen
  Charlotte Lambová, dcéra anglikánskeho duchovného, musí sa pred svojím pokleskom ukryť v londýnskej rezidencii naháňajúcej hrôzu. Tu sa stretáva so svojím bývalým nápadníkom – mužom, ktorý je sám plný tajomstiev. Obaja sú odhodlaní s Božou pomocou ochrániť tých, ktorých milujú. Ani jeden z nich však netuší, akú veľkú obetu bude musieť priniesť.
 • Ako si kukučka hľadala rodinu, Simona Novotná
  V meste žil majster hodinár so svojím kocúrom Frolišom. Jedného dňa na kostolnej veži našiel vo výklenku vajíčko. Onedlho vykuklo z neho kukučiatko. Alžbetka. V hodinárstve bolo hneď veselšie. No raz ráno, keď zazrela odlietať kŕdeľ divých husí, rozhodla sa, že tiež pôjde do sveta – hľadať svoju rodinu. Netušila, že kukučie mamy kladú vajíčka do cudzích hniezd. Podarí sa jej nájsť, po čom tak veľmi túži?
 • Za 7 horami, Michal Rybanský
  Pútavé príbehy plné dobrodružstiev, humoru a ponaučení zavedú detského čitateľa do prekrásnej horskej prírody imaginárnej krajiny ZA 7 HORAMI. Hlavná hrdinka, 7-ročná Hanička, sa do nej vyberie na prázdniny za starou mamou, s ktorou zažíva množstvo nečakaných príhod.
 • Súboj s láskou, Jana Pronská
  Bratia Rafael a Ján Podmanickí z Bystrice, mocní veľmoži a lúpežní rytieri, ovládajú celé Považie. Pri jednom z lúpežných prepadov Rafael zajme krásnu šľachtičnú Hedvigu, ktorá ho očarí tak veľmi, že jej ponúkne manželstvo. V Bystrici však žije Janika, ktorá celé roky skrývala lásku k Rafaelovi. Ako má presvedčiť muža, o ktorého stojí, že krásna tvár nie je všetko, na čom v živote záleží?
 • Sme zrnká v Božej dlani, Ľudmila Hrehorčáková
  Kniha je autorským zborníkom duchovnej poézie pani Ľudmily Hrehorčákovej.