Beseda: Vanda Rozenbergová

Od apríla až do konca roka sme si pre návštevníkov knižnice pripravili sériu literárnych besied so slovenskými spisovateľmi a spisovateľkami

Moderovať ich nebude nikto iný, než najznámejší súčasný moderátor literárnych besied - Dado Nagy. Stretávať sa budeme v spoločenskej miestnosti v hlavnej budove knižnice na Fraňa Mojtu 18.

Literárne podvečery s Dadom Nagyom sú organizované ako projekt Knižnica – miesto, kde to žije, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Medzi pozvanými hosťami je Lucia Sasková, Peter Šloser, František Kozmon, Vanda Rozenbergová, Ondrej Sokol, Martin Pyco Rausch, Jana Pronská, Andrea Rimová a Michala Ries.

Termíny besied:
  • Lucia Sasková - streda 24. 4. 2024 o 16.00 hod.
  • Peter Šloser - piatok 10. 5. 2024 o 16.00 hod.
  • František Kozmon - pondelok 10. 6. 2024 o 16.00 hod.
  • Vanda Rozenbergová - streda 12. 6. 2024 o 16.00 hod.

Miesto: spoločenská miestnosť v hlavnej budove Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre, Fraňa Mojtu 18
Vstup: platný čitateľský preukaz

Vanda Rozenbergová

Podujatie sa koná v rámci medzinárodného festivalu Divadelná Nitra

Štvrtá beseda projektu Knižnica - miesto, kde to žije sa bude konať v rámci medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Moderátor Dado Nagy bude tentoraz spovedať slovenskú spisovateľku píšucu pre dospelých i pre deti Vandu Rozenbergovú.